Mit tegyél, hogy sokáig tartsanak az ékszereid?

Dühítő, hogy a fogyasztói társadalomban nagyon sok dolgot eleve úgy terveznek, hogy elromoljon; biztosan te is jártál már úgy, hogy egy telefon, táska vagy bútor pont egy-két héttel bírta tovább, mint a jótállás. Javítani persze nem lehet, mert vagy nincs hozzá alkatrész, vagy olyan méregdrága, hogy olcsóbb újat venni.
Az ékszerek esetében azért is különösen kellemetlen ez, mert sokszor ajándékba kapjuk őket, és szívünkhöz nőnek, mint a személy, aki adta. Lehet, hogy egy szakadt nyakláncot, szerteszét gurult karkötőt évekig őrizgetsz még, mondván, hogy majd egyszer újrafűzöd, vagy megjavíttatod, de igazából te is tudod, hogy csak porfogó lesz…
Vagy lehet, hogy nem szándékos az elavulás, elhasználódás, csak éppen senki, soha nem mondta meg, hogyan kell óvni az adott dolgot, hogy sokáig veled lehessen, így idő előtt a kukába kerül. Ez pedig a pénztárcánknak, a környezetünknek és a lelkünknek egyaránt kellemetlen. Ez a cikk abban segít, hogy ne kelljen többé így járnod!
5 tipp, hogy sokáig tartsanak az ékszereid
1. Válassz minőségi darabokat!
Ez a legfontosabb; a silány anyagokból készült, csak nagyjából összerakott ékszerekkel bármit is teszel, gyorsan tönkre fognak menni. Kerüld az olcsó gumidamilra fűzött karkötőket, a vékony műanyagszálat használó nyakláncokat, és a gagyi fémekből készült fülbevalókat, amik hamar tönkremennek, és még a füled is begyulladhat tőlük.
Én az ékszereimhez leginkább, acélszálat és nikkelmentes fém alkatrészeket használok, így hosszantartóak és nem allergizálnak, hogy bárki sokáig viselhesse őket.
2. Vedd le, amikor fizikai munkát végzel!
Akár sport, akár munka, akár „csak” kertészkedés, a fizikai munka nem barátja az ékszereknek. A gyűrűk elkophatnak a súrlódástól, az eszközök beleakadhatnak a nyakláncba, az izzadtságtól elszíneződhetnek a fém részek. Ezen felül ékszerben tevékenykedni balesetveszélyes is lehet, ezért te is jobban jársz, ha az öltözőszekrényben hagyod!
3. Tartsd őket száraz, fénytől védett helyen!
A legjobb, ha van egy kis, átlátható ékszeres dobozkád, amit lehetőleg NEM a fürdőszobában tartasz. A pára, nyirkosság nem tesz jót nekik. és ha csak simán a szobában vannak felakasztva, attól is elszíneződhetnek egy idő után.
Arra is érdemes odafigyelni, hogy a dobozban ne gubancolódjanak össze. Ha állandóan perceket kell töltened azzal, hogy kibogozd őket, egy idő után le fogsz szokni az ékszerviselésről.
Az én célom az, hogy az ékszereim feltegyék a pontot az i-re, kiegészítsék az aznapi outfitedet, anélkül, hogy ez különösebb macerával járna. Ezért alkotok összeillő szetteket, amik gondolkodás, előzetes tervezgetés nélkül is garantáltan összeillenek és harmonikus megjelenést kölcsönöznek neked. Tartsd őket átláthatóan és pillanatok alatt elkészülsz reggelente!
4. Az ékszert mindig a készülődés végén tedd fel!
Ruha pipa, hidratáló krém pipa, kézkrém pipa, hajad kész, sminked tökéletes… ekkor vedd csak magadra az ékszereket, hiszen ha rendszeresen krémes kézre veszed fel, vagy összehajlakkozod, akkor bemattulhatnak vagy elszíneződhetnek.
Azért is jó, ha ez az utolsó lépés a készülődésedben, mert így egyben látod az összhatást, és könnyebb lesz kiválasztani az öltözékedhez, illetve sminkedhez illő színeket.
5. Figyelj oda, hogy minél kevesebb víz és vegyszer érje!
Egy ékszerben sokminden kárt tehet. Ha a nyakláncod veled megy a termálvízbe, a fülbevalód rendszeresen találkozik a tusfürdőddel, vagy – ami a legrosszabb – a karkötőt soha nem veszed le takarításkor, akkor a különböző vegyszerek, vagy a víz klórtartalma kimarhatja még a jó minőségű darabokat is.
Ha a fenti 5 pontot betartod, és időnként áttörlöd egy puha ronggyal az ékszereidet, akkor garantáltan sokáig gyönyörködhetsz még bennük:)